LATINSKOAMERICKÉ TANCE PRO DÍVKY - POKROČILÉ
10 - 14 LET

Aneb tanec je pro všechny!

Kroužek latinskoamerických tanců pro pokročilé dívky je určený pro všechny holky, které už mají za sebou základní úroveň kurzu a chtěly by i v dalším roce tančit latinskoamerické tance.

V tanečním kroužku budou dívky znovu trénovat svoje taneční sestavy a techniku pohybu. Budou se postupně snažit vyjádřit pohybem charakter jednotlivých tanců a znovu rozšíří své choreografie. Budou opět pracovat na zlepšení vnímání hudby a také zkoušet své chorografie samostatně zatančit do hudby. Dívky, které chtějí tančit závodně, budou trénovat v soutěžních týmech.

Český svaz tanečního sportu zavedl v roce 2017 pro dívky novou taneční disciplínu synchro dance. Soutěžícími jsou dvě dívky, které tančí stejnou sestavu synchronně vedle sebe, žádná z dívek netančí pánské kroky a nesupluje roli pána v páru.

Výhody synchrodance

• příležitost pro ty, co nemohou najít partnera
  • možnost přihlásit se s kamarádkou nebo sestrou a vytvořit tak silný a spolehlivý tým
  • možnost přihlásit se na kurz jako jednotlivec
  • možnost účastnit se víkendových latinských seminářů s Markem Dědíkem
  • nová disciplína s (prozatím) malou konkurencí
  • možnost tančit závodně i bez partnera
  • lepší příležitost získat tanečního partnera (když taneční škola hledá partnerku pro párový tanec, poohlíží se právě v tomto kurzu)

Tančíme bez roušek

Díky dotazu Svazu učitelů tance máme jasné vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně povinnosti nošení roušek během tanečního kurzu. Během tanečních lekcí není povinné nosit ochranu dýchacích cest.
Zdroj: Svaz učitelů tance

V případě, že se před lekcí nebudete cítit dobře, budeme rádi, když návštěvu lekce odložíte a kontaktujete nás ohledné možnosti náhrady lekce.

Jak taková soutěž vypadá?

Co je naším cílem?

• rozvoj pohybových dovedností dětí
  • zlepšování koordinace a kondice
  • rozvoj vnímání hudby ve spojení s pohybem
  • budování pozitivního vztahu dětí k tanci a k pohybu všeobecně
  • kultivování tanečního projevu dítěte
  • příprava na soutěže v rekreační kategorii Tanec pro všechny

LEKTOR

Mgr. Michaela Lišková

JAKÉ TANCE SE BUDEME UČIT ?

JAKÉ OBLEČENÍ JE VHODNÉ

elegantní oblečení:
sukně
těsnější tričko/taneční dres
případně legíny
taneční obuv – rádi vám s výběrem poradíme přímo v taneční škole

Obtaženější oblečení je nutné kvůli kontrole správného postavení a držení těla.