LEKTORSKÝ TÝM

U nás se potkáte jen s profesionály.

Mgr. Eliška Tatár

Mgr. Eliška Tatár
majitelka, lektorka


Vzdělání:
Jihočeská univerzita, Pedagogická fakulta, obor český jazyk a literatura – německý jazyk a literatura

Životní motto:
„Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Potom proti tobě budou bojovat. A nakonec zvítězíš!“ (Mahátma Gándhí)

O Elišce:
K tanci se poprvé dostala až během tanečních kurzů pro mládež, do kterých začala chodit z donucení rodičů. Velmi brzy se ale z tance stal velký koníček, kterému věnovala v době středoškolských a vysokoškolských studií veškerý volný čas. Kromě vedení taneční školy a výuky v kurzech se stále věnuje vystudovanému oboru - má za sebou 15 let praxe ve výuce na středních školách, posledních 11 let vyučuje v Rakousku. Mezi její koníčky patří bytový a grafický design, šití, sledování nových technologií a trendů ve výuce, práce na zahradě, sledování moderních směrů v marketingu a prodeji, seberozvoj.

Dle ohlasů účastníků kurzů se na tanečním parketě můžete setkat s naprosto profesionálním přístupem, obdivuhodnou trpělivostí při výuce, pozitivním naladěním a příjemným vystupováním. Eliška se snaží vést výuku srozumitelným způsobem a dokáže naučit tančit i ty, kteří se označují za dřeva.

Na jakých kurzech se s Eliškou můžete potkat:
taneční kurzy pro dospělé páry, individuální výuka, taneční lekce pro děti, tančírna

Stanislav Tatár

Stanislav Tatár
majitel, lektor


Vzdělání:
SPŠ A VOP Písek

Životní motto:
„I pád na hubu je pohyb dopředu.“

O Standovi:
K tanci se poprvé dostal až v dospělosti v rámci individuální výuky. Hned na první lekci zjistil, že tanec je protipólem jeho práce a výborným odreagováním po psychické námaze, a tak se na parketu vyskytoval stále častěji. Standa je důkazem, že nikdy není pozdě začít. Můžete se s ním potkat v tanečních kurzech pro dospělé páry.
Dříve se závodně věnoval karate a ve volném čase cyklistice. Vystudoval výpočetní techniku, proto posledních 16 let tráví velkou část pracovního dne u počítače, pracuje jako IT consultant. Je velkým fanouškem kávy a v budoucnu se s ním potkáte nejen na tanečním parketu, ale také v kavárně.

Na jakých kurzech se se Standou můžete potkat:
taneční pro dospělé páry, tančírna

Tomáš Ondrášek

Tomáš Ondrášek
lektor


Vzdělání:
Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

Životní motto:
„Nezáleží na tom, s čím jsi přišel, ale s čím odcházíš.“

O Tomášovi:
Aktivní tanečník, držitel třídy „B“ v latinsko-amerických tancích a třídy „A“ ve standardních tancích. Je pro něj cenné semifinálové umístění na mistrovství ČR SUT ve formacích a účast na mezinárodní soutěži v Moskvě ve standardních tancích a showdance.
Tanci se začal věnovat až v šestnácti letech po základních kurzech, které ho nasměrovaly na taneční dráhu. Se svou nynější partnerkou tančí od roku 2008 a od té doby se zúčastňují celostátních soutěží po celé republice.
Již několik let vyučuje v tanečních kurzech pro dospělé i mládež. V současné době pracuje ve společnosti zabývající se klimatizacemi. Tanec je jeho největším koníčkem a rád by se tanci a výuce věnoval co nejdéle.

Na jakých kurzech se s Tomášem můžete potkat:
taneční kurzy pro dospělé páry, individuální výuka, latinskoamerické tance pro ženy

Mgr.Radka Karvánková

JUDr. Radka Karvánková
lektorka


Vzdělání:
Západočeská Univerzita v Plzni, Fakulta Právnická

Životní motto:
„S úsměvem jde všechno líp.“

O Radce:
Radka se tancování věnuje už od dětství. Zabývala se lidovým tancem, aerobikem a také hrála tenis. Ve třinácti letech u ní vyhrál společenský tanec. V současné době svůj čas rozděluje mezi rodinu, zvelebování bydlení, právnickou praxi a tanec.
Mezi její největší úspěchy patří: Mistr Jihočeského kraje, semifinalistka Mistrovství České a Slovenské republiky v plesových choreografiích, 3. místo na Mistrovství jižních Čech. Velkým zážitkem byla účast na mezinárodní soutěži v Moskvě (soutěž WADF).
Radka je vždy usměvavá, vstřícná, plná energie, kterou spolu se svými zkušenostmi předává s obrovským nasazením dál. Je velmi cílevědomá, a tak je její zcela přirozenou snahou naučit každého dobře tančit.

Na jakých kurzech se se Radkou můžete potkat:
taneční kurzy pro dospělé páry, latinskoamerické tance pro ženy, individuální výuka, latinskoamerické tance pro dívky

Mgr. Michaela Sklenářová

Mgr. Michaela Lišková
lektorka


Vzdělání:
Jihočeská univerzita, Pedagogická fakulta, obor český jazyk a literatura – občanská výchova, Učitelství pro 1. stupeň základních škol

Životní motto:
„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“

O Míše:
První taneční krůčky absolvovala při lekcích baletu na začátku školní docházky. Poté se dostala ke společenskému tanci, kterému se věnovala až do maturity. Aktivně se také podílela na taneční přípravě mladších tanečníků. S příchodem na vysokou školu začala navštěvovat kurzy kubánské salsy, bachaty a samby. Před odchodem na mateřskou dovolenou vedla taneční kroužky na Základní škole Máj I. Po narození dcerky jste ji mohli potkat dokonce i v kurzech tance pro maminky s dětmi v šátku či nosítku. V současné době učí na Základní škole v Horní Stropnici.

Na jakých kurzech se s Míšou můžete potkat:
individuální výuka, salsa a karibské tance pro ženy, latinskoamerické tance pro dívky

Mgr. Marie Tůmová
lektorka


Vzdělání:
Jihočeská univerzita, PF, Katedra tělesné výchovy a sportu (2015)
Karlova univerzita, Fakulta tělesné výchovy a sportu (2017)
Akademie múzických umění v Praze, Hudební a taneční fakulta, Katedra tance (2022)

Životní motto:
„Do. Or do not. There is no try.“ (Yoda)

O Marušce:
K tanci se dostala ve svých čtyřech letech, kdy začala chodit na scénický tanec v ZUŠ Třeboň. Zde tančila až do konce studií na gymnáziu v Třeboni. Souběžně se závodně věnovala sportovní gymnastice. V prvním ročníku na univerzitě začala učit scénický tanec a acrodance v DDM České Budějovice,  kde učila všechny věkové kategorie a také založila a stále vede taneční skupinu Moderna, jejichž choreografie se několikrát dostaly na Celostátní přehlídku scénického tance. Při studiích na FTVS v Praze zároveň pracovala jako lektorka tance a aerobiku pro společnost Kroužky. Nyní se živí jako učitelka tělocviku na střední škole. Při své práci si dodělala DVPP na HAMU - Taneční a pohybová průprava, aby mohla na tanečním sále svým žákům předávat stále něco nového.  Miluje tvůrčí a přátelskou  atmosféru a flow na tanečním sále, kde se cítí jako doma.

Na jakých kurzech se s Maruškou můžete potkat:
scénický tanec pro teenagery, scénický tanec pro dospělé

Bc. Marie Olahová
lektorka


Vzdělání:
Jihočeská univerzita, Fyzioterapie

Životní motto:
„Jsou okamžiky, kdy stojí za to podstupovat riziko a dělat šílené věci.“

O Máje:
Máju doprovázel tanec již od útlého dětství, začínala v ZUŠ baletní přípravkou, zároveň v 6 letech našla svojí velkou lásku – sportovní gymnastiku. Tento koníček jí vydržel až do dospělosti a zároveň ji nasměroval k jejímu povolání fyzioterapeutky. Na vysoké škole vedla kroužky v DDM, jejími svěřenci byli jak ti nejmenší v rámci tanečně pohybové přípravky, tak i větší slečny. Mája miluje jakoukoli formu pohybu, obzvlášť ty estetické. Asi nejbližší je jí scénický tanec a acro dance. Mája tvrdí, že každý má v sobě uměleckou část osobnosti a je ji třeba rozvíjet, a tím podpořit harmonický vývoj dítěte.

Na jakých kurzech se s Májou můžete potkat:
scénická a baletní přípravka

Maloman Liubava

Maloman Liubava
lektorka


Vzdělání:
První rok na univerzitě na Ukrajině: Fakulta cizích jazyků, obor učitel angličtiny

Životní motto:
„Život nebyl včera, ani zítra, je teď. Každý okamžik je výjimečný.“

O Liubavě:
S výukou tance mám zkušenosti již 6 let. Začínala jsem stylem hip-hop a poslední dva roky jsem se aktivně věnovala stylům High-Heels a dancehall. Absolvovala jsem mnoho kurzů a navštěvovala mistrovské kurzy špičkových ukrajinských i zahraničních učitelů, ale jsem přesvědčena, že dosáhnout vrcholu vývoje je v tanci nemožné. Tanec je kultura, kterou můžete studovat celý život, a pokaždé vás překvapí objevy a možnosti vašeho těla. Zpočátku jsem tančila jazz-funk a dancehall, před válkou jsem ve svém rodném městě otevřela skupinu pro High-Heels. Jsem si jistá, že i v Budějovicích budu moci shromáždit podobně smýšlející lidi, tančit a rozvíjet se.

Na jakých kurzech se s Liubavou můžete potkat:
High-Heels, Jazz-Funk, Street dance/ MTV dance

Marek Dědík, Dis.

Marek Dědík, Dis.
externí lektor


Vzdělání:
Vyšší odborná škola cestovního ruchu
Univerzita Palackého Olomouc – trenérské studium

Licence a zkušenosti:
Porotce a trenér II. třídy

Životní motta:
„Najdi to, co miluješ a nech, ať tě to zabije.“
„Be here now.“

O Markovi:
Porotce, trenér, choreograf, tanečník, pořadatel taneční soutěže Holešovický pohár, a hlavně Mistr České republiky v latinskoamerických tancích, Mistr Slovenska v latinskoamerických tancích, Mistr České republiky v show dance latin, Mistr střední Evropy v latinskoamerických tancích, účastník tří řad televizního pořadu StarDance, spolupořadatel charitativních akcí.

Už řadu let trénuje sportovní páry, vede kurzy latiny pro ženy a vyučuje také v tanečních kurzech pro dospělé. Během léta učí na řadě mezinárodních kempů doma i v zahraničí. Své klienty si získává svou bezprostředností, důsledností, zářícím úsměvem a nekonečným množstvím energie. Ve volném čase rád běhá, cestuje, rád zajde do dobré restaurace a věnuje se rodině a svému americkému buldočkovi Mie.

Dětství strávil v Bartošovicích, kde také navštěvoval základní školu. Pak jeho kroky vedly na střední školu do Ostravy, kterou zakončil úspěšně složenou maturitní zkouškou a později dostudoval vyšší odbornou školu zaměřenou na cestovní ruch, kde získal titul Dis. To už dávno věnoval veškerou svou energii sportovnímu tanci. Tančit začal relativně pozdě – až ve dvanácti letech. Zkušenosti sbíral nejen v Čechách, ale i v zahraničí, pravidelně trénoval převážně v Londýně a Itálii, protože tam jsou ti nejlepší světoví trenéři. I jeho v tanečním životě provázela celá řada tanečních partnerek, mnohé pocházely i z jiných vod než českých, na mistrovské tituly dosáhl s Orsolyou Tóth, Libuší Chytkovou a Kristinou Horváthovou. S Kristinou se také dva roky udrželi na devátém místě světového žebříčku, dařilo se jim dokonce porážet i současného mistra světa z Itálie.

Na jakých kurzech se s Markem můžete potkat:
Sportovní tanec – taneční klub