LATINSKOAMERICKÉ TANCE PRO DÍVKY - ZAČÁTEČNICE
10 - 14 LET

Aneb tanec je pro všechny!

Kroužek latinskoamerických tanců pro dívky je určený pro všechny holky, které by chtěly tančit latinskoamerické tance, ale právě nemají nebo nemohou najít tanečního partnera, příp. chtějí tančit sólově.

V tanečním kroužku se dívky postupně seznamují s jednotlivými latinskoamerickými tanci, učí se jejich základní kroky a jednoduché figury. Učí se poznávat hudbu, na kterou se jednotlivé tance tančí a také samostatně zatančit jednoduché choreografie do hudby.

Dívky, které by chtěly tančit závodně, mohou vytvořit soutěžní tým v rámci holčičí skupiny, nebo později v páru přejít do skupiny Sportovní klub - začátečníci.

Český svaz tanečního sportu zavedl v roce 2017 pro dívky novou taneční disciplínu synchro dance. Soutěžícími jsou dvě dívky, které tančí stejnou sestavu synchronně vedle sebe, žádná z dívek netančí pánské kroky a nesupluje roli pána v páru.

Výhody synchrodance

• příležitost pro ty, co nemohou najít partnera
  • možnost přihlásit se s kamarádkou nebo sestrou a vytvořit tak silný a spolehlivý tým
  • možnost přihlásit se na kurz jako jednotlivec
  • možnost účastnit se víkendových latinských seminářů s Markem Dědíkem
  • nová disciplína s (prozatím) malou konkurencí
  • možnost tančit závodně i bez partnera
  • lepší příležitost získat tanečního partnera (když taneční škola hledá partnerku pro párový tanec, poohlíží se právě v tomto kurzu)

Jak taková soutěž vypadá?

Co je naším cílem?

• rozvoj pohybových dovedností dětí
  • zlepšování koordinace a kondice
  • rozvoj vnímání hudby ve spojení s pohybem
  • budování pozitivního vztahu dětí k tanci a k pohybu všeobecně
  • kultivování tanečního projevu dítěte

LEKTORKA

Ing. Michaela Kubecová

Do tanečního kurzu přijímáme dívky od 10 do 14 let.

TERMÍN KURZU - ZAČÁTEČNICE

úterý 18. 9. 2018 - úterý 22. 1. 2019 od 16:35

POČET TRÉNINKOVÝCH JEDNOTEK

15 tréninkových jednotek - 15 x 60 min = 1500 Kč/pololetí

TERMÍNY LEKCÍ

18. 9., 25. 9., 2. 10., 9. 10., 16. 10., 23. 10., 6. 11., 13. 11., 20. 11., 27. 11., 4. 12., 11. 12., 8. 1., 15. 1., 22. 1.

JAKÉ TANCE SE BUDEME UČIT ?

JAKÉ OBLEČENÍ JE VHODNÉ

elegantní oblečení:
sukně
těsnější tričko/taneční dres
případně legíny
taneční obuv – rádi vám s výběrem poradíme přímo v taneční škole

Obtaženější oblečení je nutné kvůli kontrole správného postavení a držení těla.